وبسایت شخصی یعقوب دلیجه

روزنوشته، ثبت اهداف و روند رسیدن به آنها

سرگذشت مختصر من به روایت خودم!

یعقوب دلیجه هستم. یک آذر ماهی عاشق اینترنت و برگ زردآلو و البته یک کرم کتاب!

کودکی تا اتمام دانشگاه

به خاطر ویژگی هایی که از کودکی داشتم، همیشه به عنوان استعداد برتر منطقه شناخته می شدم. در دوران مدرسه از ۱۲ سال ۸ سال را شاگرد اول بودم. در کنکور ریاضی سال ۸۷ رتبه ۸۹۴ شدم و در کنکور زبانهای خارجی همان سال هم ۱۷۹ شدم.

آرزو داشتم معلم زبان انگلیسی شوم. اما… تحت تاثیر اطرافیان و همچنین جو موجود در آن موقع، در دانشگاه رشته ای را ادامه دادم که کمتر علاقه ای به آن داشتم. از سال ۸۷ تا ۹۲ در دانشگاه علم و صنعت ایران مهندسی راه آهن خواندم. در اوقات بیکاری به تدریس ریاضیات و فیزیک و همچنین خرید و فروش کتابهای دسته دوم و ترجمه متون انگلیسی می پرداختم.

این ۵ سال، سخت ترین سالهای زندگی من بود. به خاطر اینکه فکر میکردم خوشحال نیستم و برای چیز دیگری آفریده شده ام. بعد از سال ۹۲ علی رغم علاقه ام و فقط به خاطر تشویق اطرافیان و خوشحالی پدر و مادرم، به ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس پرداختم و در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ شدم و رشته مهندسی عمران-سازه دانشگاه صنعتی شاهرود قبول شدم؛ اما برخلاف انتظارم آشفتگی و سرگردانی من روز به روز بیشتر می شد.

از اول زندگی تا سال ۹۳ فعالیتهای مختلفی را امتحان کردم. کارگری ساختمان، کارگری کشاورزی، فروش محصولات کشاورزی، کار در مرغداری، نگهداری دام، علف چینی، تعمیر دوچرخه، برق کاری، تدریس ریاضیات زبان انگلیسی و فیزیک، ترجمه متون انگلیسی، برنامه نویسی و طراحی سایت، کشاورزی، مهندسی ساختمان و نقشه کشی همه کارهایی بودند که من در این مدت امتحان کردم.

آشنایی با متمم و مباحث استعدادیابی و خودشناسی

در سال ۹۵ با تست استعداد یابی جانسون اوکانرو دوره استعدادیابی وبسایت متمم آشنا شدم و آنها را  و بعد از مدتی فهمیدم که در استعداد استقرا، آیدیافوریا، گرافوریا، سیلوگرام و دیدن افق‌های دور استعداد دارم. پس از کمی تحقیق نیز فهمیدم کشاورزی، بازاریابی محتوا و بهینه سازی وبسایت چیزی است که مرا خوشحال و راضی نگه میدارد.

بعد از مدتی تحصیل در مقطع فوق لیسانس، به این نتیجه رسیدم که جلوی ضرر را هر وقت بگیرم فایده است. به همین دلیل بعد از ۳ ماه فکر کردن و سبک و سنگین کردن، از فوق لیسانس عمران- سازه دانشگاه شاهرود با معدل ۱۷٫۲۰ انصراف دادم. 

*هر روز به خودم میگویم چرا زودتر این کار را نکردم*

از خدمت سربازی تا اکنون

از زمان انصراف از دانشگاه درتیرماه ۱۳۹۵ تا دی ماه ۱۳۹۶ به تدریس، تقویت زبان انگلیسی و یادگیری وردپرس و مباحث تجارت الکترونیک پرداختم. در ۱ دی ۱۳۹۶ نیز به سربازی رفتم. در دوره آموزشی به مطالعه HTML و CSS پرداختم. همچنین بعد از اتمام دوره آموزشی سربازی با تحقیق و بررسی به صورت آزمایشی ۴۰۰ متر سیر کاشتم.

وبسایت garlika.ir را با همین پوسته کنونی راه اندازی کردم. در آن وبسایت، مطالعات کشاورزی و فعالیتهای کسب و کار کشاورزی خودم را در وبسایت گارلیکا در اختیار جامعه زحمتکش کشاورزی قرار دادم. تا در جهت مدرن سازی کشاورزی و کمک به اقتصاد و محیط زیست کشورمان و جامعه گسترده کشاورزی ایران گامی هرچند کوچک برداشته باشم.

پس از ۲ سال از شروع وبسایت کشاورزی ارگانیک گارلیکا، در کلیدواژه های کاشت سیر، کشاورزی ارگانیک، مزرعه ارگانیک و مزرعه سیر به رتبه‌های اول گوگل رسیدم. 

تا اینکه در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ وظیفه مدیریت محتوای وبسایت و شبکه‌های اجتماعی یک مجموعه صنعتی معتبر را برعهده گرفتم.

در اسفندماه سال ۱۳۹۸ تصمیم گرفتم گارلیکا را DOWN کنم. بعد از آن تصمیم گرفتم وبسایت رسمی خودم (ydalije.com) را راه بیندازم. 

هم اکنون تمام مطالعات و تحقیقات من بر روی بازاریابی محتوا و بهینه سازی محتوایی و تکنیکال وبسایت‌های اینترنتی متمرکز شده است. به تدریج نتایج این مطالعات و تحقیقات در وبسایت رسمی‌ام انتشار خواهد یافت. 

به خانه من خوش آمدید. از شما خواهش می‌کنم با محتواهای ناب و به روز درباره بازاریابی محتوا و بهینه سازی وبسایت (سئو) از خودتان پذیرایی کنید!

یعقوب دلیجه
یعقوب دلیجه
متخصص بازاریابی محتوا
بهینه سازی محتوایی و تکنیکال وبسایت (سئو)
و یک کرم کتاب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *